Kiedy warto zastosować system jednego klucza?

Od wieków staramy się zabezpieczać nasz majątek lub miejsca przed osobami niepożądanymi. Technologia ta ewoluowała, dzięki czemu dzisiaj mamy system jednego klucza – połączenie wygody i bezpieczeństwa.

Jak działa system jednego klucza?

System jednego klucza polega na specjalnym dostosowaniu wkładki i klucza. W ten sposób, mając przystosowane kilka wkładek do jednego klucza, możemy otworzyć np. wszystkie pomieszczenia w domu, firmie, itp. Rozwiązanie to możemy uznać za bardzo praktyczne i wygodne, zwłaszcza kiedy posiadamy dużą ilość różnorakich kluczy do drzwi, furtek, garaży, itp. Ważne, by dobrać odpowiednie rozwiązanie do swoich potrzeb.

Gdzie warto stosować system klucza generalnego?

Można wyróżnić 3 podstawowe typy lokacji: dom / mieszkanie, obiekt w którym mieści się firma i budynki użyteczności publicznej.

Często spotykamy się z problemem ogromu kluczy, który musimy mieć do domu/mieszkania, garażu, furtki, itd. Nagle okazuje się, że mamy wiele kluczy i to w dodatku podobnych do siebie. Wykorzystując system jednego klucza minimalizujemy tę ilość do… jednego egzemplarza. Decydując się nie wybór klucza generalnego, warto pomyśleć także o skorzystaniu z opcji klucza Master, który umożliwia rozdzielenie ich posiadaczom poziomów dostępu. Tym samym ogranicza się zdolność do otwierania wszystkich zamków, co byłoby wykonalne w wariancie na jeden klucz. Przykładowo: szef może posiadać klucz otwierający wszystkie zamki z tym systemem, natomiast podwładni tylko te, do których zostanie dostosowany ich klucz.

W przypadku obiektów w których mieści się firma, system jednego klucza sprawdzi się dobrze, ale klucz Master będzie lepszy gdy będziemy chcieli ograniczyć pracownikom dostęp do poszczególnych pokoi lub np. szafek. Natomiast w firmach, gdzie pracownicy mogą swobodnie przemieszczać się po obiekcie i mieć dostęp do każdego miejsca, system klucza generalnego spełni swoje zadanie.

Dla budynków użyteczności publicznej, system jednego klucza to również dobre rozwiązanie. Dodatkowo, jeżeli wszyscy pracownicy w budynku będą posiadać klucz mogący otworzyć wszystkie drzwi do ścieżek ewakuacyjnych, zwiększy to poziom bezpieczeństwa osób w nim przebywających. System klucza generalnego pozwala zaoszczędzić czas, który w trakcie ewakuacji jest bardzo ważny.

System jednego klucza – u kogo zamówić?

Musimy znaleźć firmę, która zajmuje się taką usługą od lat. Jedną z takich firm jest Masterkey z Poznania. Ich szeroka oferta oparta o system jednego klucza, pozwala dostosować klucze i wkładki w zamkach drzwiowych czy kłódkach, co znacznie rozszerza spektrum zastosowania tego rozwiązania. Zarówno do celów prywatnych jak i przedsiębiorstwa.

 

Author: gladziegipsowe.com.pl