Po co komu haftowane ręczniki?

Co to jest ręcznik i do czego służy nikomu nie trzeba wyjaśniać ani tłumaczyć. Czym zatem są ręczniki z haftem i co sprawia, że różnią się od zwykłego ręcznika znajdującego się w niemal każdej łazience?

Ręcznik haftowany

Haftowany ręcznik to na ogół ręcznik uszyty z klasycznej bawełny lub z domieszką włókna bambusowego albo z bawełny egipskiej docenianej za miękkość i sprężystość. Różnią się w zasadzie tym, że posiadają wyhaftowaną najczęściej spersonalizowaną ozdobę w określonej formie.
Na każdym ręczniku wykonuje się ozdobny wzorek lub napis. Może on prezentować dowolnie wybrany wzór graficzny w odpowiednio dopasowanej kolorystyce i wielkości. Wyhaftować można również imię lub dedykacje pasująca do danej okazji. Najczęściej będą to spersonalizowane życzenia, imię lub symbol kojarzący się warzeniem. Ale może być również sentencja lub wiersz. Rodzaj oraz treść haftu zależy od upodobań i gustu osoby zamawiającej taki specjalny ręcznik z haftem. Haft jest wykonywany za pomocą specjalistycznych maszyn hafciarskich, przy użyciu której można tworzyć wyjątkowe wzory.

Haftowane ręczniki z dedykacją- dla kogo?

Ręczniki haftowane z dedykacja pojawiły się na rynku stosunkowo niedawno, ale szybko zdobyły grono zwolenników. Największy ich wybór jest w internecie ale można je kupić również sklepach stacjonarnych a nawet na specjalnych stoiskach. Gdzie na miejscu od ręki pracownik wyhaftuje proponowany przez nas prosty napis. Ręczniki przede wszystkim stały się lubianym pomysłem na prezent wręczany najczęściej z okazji ślubu zamiast kwiatów, ale także z okazji świąt babci i dziadka czy imienin cioci.
Najpopularniejsze dedykacje :
– z okazji Ślubu
– z okazji Dnia Babci i Dziadka
– z okazji Dnia Matki
– z okazji Dnia Ojca
– w dniu imienin
– z okazji urodzin
– na rocznicę ślubu

Haftowany ręcznik jest może być również wizytówką hotelu lub pensjonatu. Ręcznik opatrzony logiem hotelu lub pensjonatu to co raz częściej spotykany element wystroju znajdujący się w wielu obiektach turystycznych. Zazwyczaj można spotkać się z taką formą samoreklamy w instytucjach, które reprezentują dosyć wysoki oraz ugruntowany poziom. Chcąc zaznaczyć swoją oryginalność oraz jak najlepiej zapisać się w pamięci gości umieszczają swoje logo na poszczególnych przedmiotach. Łazienka jest jednym z takich miejsc gdzie można natknąć się na kilka takich przedmiotów. Są to najczęściej mini kosmetyki do kąpieli, mydła oraz ręczniki.

Na ogół od ręcznika oczekujemy aby był miękki w dotyku, przyjazny dla oka i dobrze chłonący wodę. Jednak każda łazienka ozdobiona takim spersonalizowanym ręcznikiem zyskuje swój oryginalny charakter. Wycieranie rąk ręcznikiem z imieniem gospodyni lub ukochanej babci to raczej nie jest przyjemność, którą chcemy doświadczać. Ale jeśli odwiedzamy toaletę i po umyciu rąk napotykamy na półce ręcznik na którym jest napisana zabawna sentencja, miłe słowo lub śmieszna ilustracja to bez wątpienia uznamy to za miły akcent.

Author: gladziegipsowe.com.pl