Lampy sufitowe w stylu skandynawskim

Już od jakiegoś czasu styl skandynawski zaliczany jest do jednego z najbardziej funkcjonalnych stylów, w jakich urządzane są nasze mieszkania. Co więcej, styl skandynawski od długiego czasu nie traci na popularności i wybierany jest niemalże do każdego rodzaju przestrzeni. Jego zaletą jest możliwość dopasowania się zarówno do dużych, otwartych przestrzeni, jak i mniejszych mieszkań w bloku. Styl skandynawski jest również bardzo spójny, a każdy element wyposażenia powinien idealnie pasować do całej układanki oraz idei stylu mieszkańców północy europy. Poznaj charakterystykę stylu i sprawdź, co odgrywa w nim największą rolę.

Jedną z najważniejszych ról w skandynawskim wnętrzu odgrywają lampy sufitowe. Po pierwsze powinny one wyglądem dopasowywać się do wnętrza, a po drugie powinny być idealnie dopasowane do jego wielkości, by dać odpowiednią ilość światła. Warto mieć również na uwadze, że w skandynawskim stylu szczególnie liczy się duża ilość jasnego, promiennego światła, zarówno za dnia, jak i po zmroku.

Styl skandynawski – charakterystyka

Na początku powiedzmy kilka słów o tym, czym styl skandynawskie się wyróżnia na tle innych. Po pierwsze dużą prostotą i funkcjonalnością. W skandynawskim wnętrzu wszystko jest na swoim miejscu, a każdy element we wnętrzu ma określoną przydatność. Dodatkowo, styl skandynawski wyróżnia się wykorzystaniem naturalnych, prostych materiałów. Ważna jest także gra świateł. Jasne drewno oraz biel stanowią podstawę aranżacji.

Dobre oświetlenie to podstawa

W stylu skandynawskim warto jest postawić na duże, choć proste lampy, które dadzą wiele światła. Nie trzeba również ograniczać się jedynie do jednej lampy sufitowej. Trzeba mieć jednak na uwadze, że powinny być one proste oraz dawać szansę na wykorzystanie dużej ilości, jasnego światła.

Jakie lampy wybrać?

Postaw na proste lampy. W stylu skandynawskim nadmierne ozdabianie może przynieść całkowicie odwrotny efekt.

Author: gladziegipsowe.com.pl