Przygotuj swoje m4 na nowego, czworonożnego członka rodziny!

Popularne powiedzenie mówi, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Każdy kto ma w domu psa doskonale wie, że to przysłowie jest poprawne w stu procentach. Nikt nie cieszy się tak szczerze i radośnie, jak pies, który nie widział nas cały dzień. Wspólne życie z czworonogiem wymaga poświęceń ale jeśli popatrzy się na ogół, to jest to bardzo małe wyrzeczenie. Kupując psa z hodowli lub biorąc go ze schroniska, należy pamiętać iż od tego momentu spoczywa na nas odpowiedzialność za los tego stworzenia. Każdy właściciel psa wie, że zwierzęta potrafią odczuwać emocje i fizyczny ból dokładnie tak samo, jak ludzie, dlatego to na nas spoczywa odpowiedzialność za życie i bezpieczeństwo tego nowego członka rodziny. Warto pamiętać, że kupno psiaka wywróci cały domowy porządek do góry nogami, przez pierwszych parę miesięcy. Nie jest to bynajmniej przestroga, czy celowe zniechęcanie, a jedynie informacja. Zwierzę będzie musiało na nowo odnaleźć się w tej przestrzeni, a najlepszym katalizatorem stresu jest po prostu czas. Właśnie dlatego, zanim zdecydujemy się na psa, to należy przygotować do tego nasze mieszkanie.

Buty i kapcie w szafce, czyli co schować przed nowym lokatorem.

Przygotowanie mieszkania na przyjęcie psa, to niełatwe zadanie, szczególnie gdy jesteśmy bardzo zapracowani. Warto wcześniej rozplanować sobie wszystkie działania. Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, żeby obuwie, które lubimy i cenimy było bezpiecznie schowane w szafie. Wiele młodych psów z czystej przekory, a także ze stresu, uwielbia gryźć buty. Dobrym pomysłem będzie także kupienie kilku zabawek, specjalnie dla naszego nowego czworonoga, dzięki czemu potrzeba gryzienia będzie zaspokajana na specjalnie stworzonej do tego celu zabawce, a nie na naszym obuwiu, czy meblach.
Należy także zaopatrzyć się w dobrego i chłonnego mopa, ponieważ pierwsze tygodnie w nowym domu należą do mokrych. Pies ucząc się zasad, z początku będzie sikał tam gdzie będzie stał. Odpowiednia tresura w dość szybkim czasie pozwoli na nauczenie psiaka, że potrzeby fizjologiczne załatwia się na zewnątrz. Kiedy przyzwyczai się on, że sika się na spacerze, to szanse na podłogę w moczu będą naprawdę bardzo znikome. Dorze wytresowany pies sam pokarze, że chce wyjść za potrzebą, dlatego z cierpliwością trzeba przeczekać pierwsze tygodnie, kiedy do zwierzak zaczyna uczyć się zasad panujących w jego nowym stadzie. Psiak na pewno to doceni!

Author: gladziegipsowe.com.pl