Dekoracja, czyli coś niepozornego która nadaje sens mieszkaniu.

Dodatki stanowią nieodzowny element każdego mieszkania. Czasem nawet najmniejsze dekoracje mogą zmienić oblicze nudnego, niczym zaskakującego pokoju. To dekoracje są tym co zmienia szablonowe rozwiązania w nieco bardziej indywidualne. Dodatki do domu, nie są jednak tak łatwe w wyborze jak kiedyś. Powinniśmy dokładnie przemyśleć, co chcemy osiągnąć oraz czy dana rzecz będzie pasować do reszty wystroju. Istnieje jednak kilka rad, które pomogą każdemu w dokonaniu tego trudnego wyboru.

Zrobione tymi rękoma

Obecnie bardzo popularne stają się własnoręcznie wykonywane dekoracje. Ich niesamowitą zaletą jest to, że zawsze są niepowtarzalne i autentyczne. Określają również w pewnym stopniu, osobę która jest tworzyła oraz to jaki ma gust. Własnoręczne dekoracje pozwalają, na uwolnienie naszej fantazji i kreatywności. Pozwalają przelać wiele naszych pomysłów na realne dzieła. Ich zaletą jest nie tylko oryginalność ale również stosunkowo niskie nakłady finansowe w ich wykonanie. Ponadto możemy użyć, wiele rzeczy które normalnie leżą na strychu i nie są nikomu potrzebne. Jest to niesamowita alternatywa, dla wielu sztampowych dekoracji które są importowane z Chin w dość wysokich cenach, nieproporcjonalnych do jakości wykonania. Tworzenie dekoracji DIY, wymaga poświęcenia wyłącznie czasu, które jest potrzebny zarówno na projektowanie jak i wykonanie. Nie każdy, od samego początku, jest również wybitnym projektantem, przez co początkowe projekty mogą nie wyglądać dokładnie tak jakbyśmy tego chcieli. Nie warto się jednak poddawać, lecz tworzyć coraz to nowe dekoracje.

Tanie ale czy chińskie

Alternatywą dla własnoręcznej dekoracji, są tańsze zamienniki ze sklepu. Dlatego, że nie kosztują one niesamowitych pieniędzy, nie grzeszą urodą, ani niesamowitą jakością wykonania, to w wielu aranżacjach mogą się doskonale sprawdzić. Niska cena sprawia, że bardzo często możemy je zmieniać, wprowadzając przy tym nieco odświeżenia. Nie warto więc z góry ich odrzucać, lecz pamiętajmy przy tym, że nie wszystkie są warte uwagi.

Jak zrobić samemu dekorację ?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ dekorację są różne a ich twórców jest wielu. Przede wszystkim należy pamiętać, że pomysł to podstawa. To od niego zależy jaki będzie kształt i wygląd danej rzeczy. Nie zapominajmy o tym, że nie ma złych pomysłów, a każdy z nich można bardzo dobrze zrealizować. Nie zapominajmy o chęciach i dobrej zabawie. Robiąc dodatki do domu, powinniśmy zostawić w nich część siebie, która będzie je definiować. Bawcie się tym a na pewno wszytko będzie wyglądać idealnie.

 

Author: gladziegipsowe.com.pl