Dom po swojemu.

Aby dobrze dobrać wystrój wnętrza, powinniśmy skupić się na tym jakie mamy potrzeby, jakie posiadamy pomieszczenia oraz jakie mamy możliwości jeśli chodzi o finanse i czas. Kluczowe jest dobieranie odpowiednich kolorów z odrobiną ekstrawagancji. Należy przy tym jednak zachować odpowiedni umiar aby pomieszczenie nie wyglądało kiczowato oraz nie było zbyt wypełnione. W projektowaniu chodzi bowiem o to, aby wyciągnąć jak najwięcej z wnętrza a mimo to zachować właściwy rytm i stonowanie.

Zaczynając projektowanie wnętrz własnego domu, powinniśmy mieć na uwadze kilka ważnych rad, które pomogą nam w odpowiednim urządzeniu.

Wejście wita gości

Na początek strefa wejściowa, która jest wizytówką każdego domu. To tutaj witamy gości czy zdejmujemy odzież wierzchnią. Powinniśmy więc zadbać o odpowiednie urządzenie tego miejsca. Kluczowe jest oświetlenie, które nadaje klimatu oraz może powiększyć wizualnie miejsce. Strefa wejściowa powinna być schludna, przestronna a zarazem przytulna. Liczba mebli ograniczamy do minimum, aby nie sprawiały wrażenia bałaganu. Jeśli chcemy, aby małe pomieszczenie wydawało się większe, zastosujmy dwa duże lustra, powieszone naprzeciw siebie lub dwie takie same lampy o delikatnym świetle.

Słońce, które powoduje radość

Światło słoneczne jest również tym o czym powinniśmy pamiętać. Wpuszczamy go do mieszkania jak najwięcej, dzięki temu pomieszczenie wyda się większe i będzie napawało lepszym nastrojem. Jeśli mamy taką możliwość wstawmy wielkoformatowe okna.

Biel do wszystkiego

Biel jest kolorem który pasuje do wszystkiego. Bez problemu będzie komponował się, z innymi nieco żywszymi kolorami. Dodatkowo białe pomieszczenia sprawiają wrażenie czystych, schludnych i przytulnych. Nadmiar tego koloru może jednak sprawić, że dom będzie wyglądał nudno i sterylnie.

Nuda jest passe

Podkreślanie niektórych elementów pomieszczenia, sprawia wrażenie mniej monotonnego oraz nadaje indywidualnego charakteru. Nie musimy podkreślać wyłącznie ścian. Uwaga mogą zwracać na siebie również pojedyncze meble.

Aby nie popaść w monotonię we wnętrzu i ograniczyć występowanie znudzenia, warto stosować wymianę niektórych elementów pomieszczenia. Wystarczy że co jakiś czas będziemy zastępować jeden element wystroju innym, a wprowadzi to niesamowite ożywienie w pomieszczeniu.

Projektowanie wnętrz to sztuka która każdy w mniejszym lub większym stopniu opanuje. To od nas zależy tylko jak będzie to wyglądać, oraz czy będziemy mieli ochotę z nią eksperymentować.

 

Author: gladziegipsowe.com.pl