Ciekawostki na temat wiązarów dachowych.

Wiązary dachowe

To właśnie Ich rola jest najważniejsza bo dzięki Nim cała konstrukcja dachu trzyma się mocno i sztywno, wiązary nie tylko utrzymają sam ciężar dachu, ale też tego co się na Nim znajduje, ponadto stały się bardzo popularne w Europie jak i również na Zachodzie a dodatkowe punkty popularności zdobywają w Polsce!
Wiązary dachowe (zobacz: http://concepteiendom.pl/oferta/wiazary-dachowe-gotowe-rozwiazania/) są podstawowym elementem konstrukcji dachu gdzie dzięki Nim mamy przenoszenie obciążenia aż po ściany nośne, a dzięki Nim ograniczamy zbędne podparcia, Ich głównym elementem są górne pasy czyli podpierającymi zewnętrzną konstrukcję i dolnymi na zasadzie elementami ukośnymi.

Dom – Z czego produkuje się wiązary?

Najczęściej właśnie z drewna ze względu na wytrzymałość i obciążenie ze względu na różne pory roku, lecz są też produkowane jako stal i żelbet.

Elementy

Danymi elementami są: Murłata, krokiew, płatwie gdzie mamy trzy rodzaje, które zaliczają sie do Nich kalenicowe, stropowe, pośrednie.
Następnymi elementami są Kleszcze, zastrzał i wieniec. Jak widać mamy sporo tych niezbędnych elementów które są Nam potrzebne.

Rodzaje

Dlaczego tak warto by był to rodzaj świerkowy? Może z tego względu że cenowo jest dosyć wyjątkowy a jego wytrzymałość jest stosunkowo niesamowita.
Modrzew daje Nam również ogromną wytrzymałość, ale dodatkowo chroni przed grzybami i innymi szkodnikami.
Lecz porównując Rodzaj świerkowy a Modrzew jedyne czym się może różnić to jest właśnie cena.

Ceny

Jeżeli chodzi już o sprawę cenową to jest to sprawa indywidualna, mam tu na myśli metraż i plan działania.
Często możemy znaleźć w internecie firmy które zajmują się usługą zaprojektowania, lecz Sama taka usługa może kosztować do 350 złotych.
W samą pracę musimy wliczyć cenę za drewno które wybierzemy, a do tego dochodzi robocizna gdzie firmy zwykle udzielają stawkę za jeden metr.

Czy warto?

Jestem zdania że to jest rzecz której jak najbardziej potrzebujemy w Naszych domkach jednorodzinnych nie patrząc na cenę bo przecież gdy się budujemy to wszystko podlega na dodatkowe koszta.

 

 

Author: gladziegipsowe.com.pl