Pokoje dzienne – cztery popularne style aranżacji wnętrz

Aranżacja salonu może być niezwykle trudna. To miejsce, w którym spędzamy mnóstwo czasu: odpoczywamy w nim, urządzamy przyjęcia dla najbliższych, spożywamy posiłki z rodziną, a w dzisiejszych czasach również często pracujemy. Przedstawiamy cztery najmodniejsze i wyjątkowo popularne style aranżacji salonu!

1. Styl minimalistyczny

Jeśli chodzi o styl minimalistyczny salon powinien być utrzymany w jasnych, stonowanych barwach. Należy unikać zbędnych ozdób, bibelotów i przedmiotów, które nie są przydatne, a jedynie “zagracają” pomieszczenie. Styl minimalistyczny cechuje się wykorzystywaniem prostych, geometrycznych mebli i akcesoriów, takich jak źródła światła. Aranżacje są niezwykle przestronne, schludne i niemal sterylnie czyste.

2. Styl skandynawski

Styl skandynawski również można określić mianem “minimalistycznego”. W pomieszczeniach dominuje biel i delikatne szarości, często nawet meble są w jasnych, stonowanych kolorach. Wykorzystuje się jednak większą ilość dodatków i ozdób, głównie stworzonych z drewna, wikliny i innych naturalnych surowców.

3. Styl rustykalny

Salon w stylu rustykalnym prezentuje się niezwykle widowiskowo. Przywodzi na myśl wiejskie izby i przytulne, góralskie wnętrza. Wykorzystuje się dużą ilość drewna, nie tylko meble wykonane z tego surowca, ale również ozdoby i dodatki. Znajdzie się tu miejsce na różnorodne, piękne tkaniny, wiklinowe kosze i półki z wieloma zielonymi roślinami.

4. Styl prowansalski

Idea stylu prowansalskiego pochodzi z południowej części Francji – i właśnie takie są te wnętrza! Przywodzą na myśl klimatyczne, małe miejscowości francuskie, w których domach znajdują się przytulne, jasne pomieszczenia. Styl prowansalski również wykorzystuje jasne kolory, jednak stosuje się większą ilość zdobień. W salonach znajdują się nie tylko piękne kanapy, ale również fotele z zagłówkami i niewielkie pufy. Znajdzie się tu miejsce na lampy z ozdobnymi abażurami, małe, puchate dywany i mnóstwo tekstyliów.

Wśród dziesiątek różnych styli dużą popularnością cieszą się również bardziej nowoczesne, schludne aranżacje. Nie tylko styl nowoczesny, ale również loftowy czy nowojorski, które mieszają nowatorskie rozwiązania z wykorzystaniem naturalnych surowców. Wciąż powstają nowe rodzaje aranżacji, które mieszają różne stylistyki, dzięki czemu powstają niesamowite projekty pięknych wnętrz.

 

Author: gladziegipsowe.com.pl