Jak urządzić dom marzeń ?

Wyposażenie domu, to drugi najważniejszy element, zaraz po jego budowie. To dodatki i meble określają to jak będzie on wyglądał, jaki styl będzie prezentował oraz jak będzie odbierany przez innych. To dom definiuje, jakimi osobami są domownicy, co lubią i czym się interesują. Niejednokrotnie zdarza się jednak, że podczas wyposażania i dekoracji wnętrz popełniamy liczne błędy, które bardzo niekorzystnie rzutują na resztę pomieszczeń. Warto więc pamiętać o kilku bardzo istotnych radach, które mogą uchronić nas przed tego typu pomyłkami.

Trzymajcie się raz obranej ścieżki

Po pierwsze konsekwencja. Największym błędem przy urządzaniu jest to, że nie trzymamy się wybranego stylu. Raz obrany styl, powinien być konsekwentnie kontynuowany we wszystkich pomieszczeniach i dodatkach. Jeśli decydujesz się na klimaty industrialne, to utrzymuje wszystkie pokoje w takim samym stanie, nie rozwiązując do tego kuchni w stylu country.

Czerwień, żółć i pomarańcz

Nie przesadzajmy z jaskrawością, która potrafi przyprawić o zawrót głowy. Tak jak kolor kości słoniowej czy beż potrafią szybko przyprawić mdłości, tak samo jaskrawe kolory bardzo szybko się nudzą i męczą oczy. Istnieje ogromna paleta barw pośrednich, które z powodzeniem można wykorzystać w wielu mieszkaniach.

Nie wolno ściągać

Nie kopiujmy katalogów. Jest to zabieg stosowany przez bardzo wiele osób, doprowadzając przez to do licznych niezadowoleń. Dlaczego ? Ponieważ to co dobrze wygląda na obrazkach nie zawsze pasuje do twojego wnętrza. Dodatkowa zdjęcia z katalogów są tworzone w mieszkaniach i wnętrzach ekspozycyjnych, gdzie zarówno wystrój jak i kolory, sztucznie stworzone pod zdjęcie. Katalogami można się inspirować, lecz nie powinniśmy ich ślepo kopiować, każdy z nas bowiem ma swój gust i inne mieszkanie.

Nic tylko kafle

Wykafelkowanie mieszkania to również fatalny pomysł. W polskiej łazienkach panuje przekonanie, że podłoga jakie ściany muszą być wyłożone płytkami. Istnieje tak wiele materiałów, które mogą bez przeszkód konkurować z ceramiką, będąc zarówno tak samo odpornymi na wilgoć i wodę, a wyglądając przy tym o niebo lepiej.

Wyposażenie domu wymaga sporej pracy i analizy tego jakie mamy pomieszczenia, ile pieniędzy jesteśmy w stanie wydać oraz jaki nakład prac możemy wykonać. Nie zapominajmy przy tym o własnym zdaniu i pomysłach. Nie idźmy wyłącznie utartymi ścieżkami i starajmy się eksperymentować z materiałami i sposobem ułożenia mebli. Wszystko to róbmy jednak w pewnej rozwadze i nie przesadzajmy zbytnio z szaleństwem, a na pewno uzyskamy niesamowity efekt.

 

Author: gladziegipsowe.com.pl