Przedświąteczne porządki, czyli jak nie dać się zwariować.

Każdy z nas zna ten czas, kiedy próbując wyhamować ciągły pośpiech, staramy się zwolnić w okresie przedświątecznym. Plany często niweczy ogólny przymus na perfekcyjne porządki przed Bożym Narodzeniem. Oczywiście mycie, czyszczenie, i sprzątanie, jest bardzo ważne, ale nie można porzucić całej idei świąt, na rzecz szaleńczego brnięcia w porządkowy obłęd. Warto wtedy przypomnieć sobie, czym tak naprawdę są dla nas święta. Czy chodzi w nich naprawdę o perfekcyjną czystość, stos prezentów i 12 potraw? Często zwiedzeni otoczką, zapominamy o tym, co jest kluczem do przeżywania świąt Bożego Narodzenia. Jest to czas, który powinniśmy przede wszystkim poświęcić rodzinie, ponieważ w dzisiejszym zabieganym świecie, czasu na najbliższych jest coraz mniej.

Święta offline.

Sprzątanie przed świętami, jest w wielu domach niemalże świętością, dlatego, żeby nie burzyć całkowicie tej sfery, warto włączyć do przedświątecznych porządków trochę rodzinnej i ciepłej atmosfery. Okna nie muszą być perfekcyjnie umyte, żeby wszyscy wspólnie, radośnie świętowali to, że znów się razem spotykają. Podczas sprzątania warto puścić w tle świąteczną muzykę. Starajmy się łapać chwile i ulotne momenty. To one zostają w pamięci najdłużej, dlatego tak ważne jest, żeby chwytać tą atmosferę. Kiedy zastosujemy powyższą radę, okazuje się nagle, że sprzątanie, czyszczenie, a nawet mycie okien, może być czasem w którym spędzimy przyjemny czas z naszymi bliskimi.
Kiedy wszystko zostanie porządnie wysprzątane i przygotowane, postarajmy się na ten jeden wieczór odciąć od sieci. Facebooku, Instagram, Snapchat, dadzą radę wytrzymać jedną noc, bez naszej atencji. Warto postawić na święta offline, ponieważ wtedy liczą się ludzie naokoło nas. Jeśli zrobimy sobie taki jednodniowy detox, to bardzo często poprawi to relacje międzyludzkie panujące w naszej rodzinie, ponieważ najzwyczajniej w świecie, będziemy mieli czas, żeby porozmawiać z bliskimi. Właśnie dlatego, odstawienie wszelkich elektronicznych gadżetów na ten jeden wieczór, jest tak ważne. Starajmy się powrócić w myślach do swojego dzieciństwa. Wtedy wszystko było tak proste i łatwe. Święta miały zdecydowanie lepszy smak. Tą atmosferę da się przywrócić, tylko najpierw sami musimy tego świadomie chcieć. Każdy z nas doskonale wie, jak chce spędzić święta i po prostu sami musimy sobie na to pozwolić. Wyłącznie smartfona, będzie doskonałym pierwszym krokiem w tym kierunku.

 

Author: gladziegipsowe.com.pl