Rozmowa o miłości.

Każdy z nas marzy by odnaleźć swoje miejsce na ziemi. Chcemy czuć się dobrze w miejscu w którym żyjemy. Dom to miejsce gdzie czujemy się bezpieczni, do którego wracamy codziennie z pracy oraz z dalekich i bliskich podróży. Dla dzieci dom tworzą rodzice i ludzie, którzy się nim opiekują. Z kolei kiedy dorastamy sami stajemy przed wyzwaniem jakim jest stworzenie tego tak ważnego miejsca. Kiedy spotykamy swoją drugą połówkę i odnajdujemy miłość to sprawa jest dużo prostsza. To jakby jest naturalną koleją rzeczy, że to uczucie przyciąga ludzi do siebie i nie pozwala im się rozstać. Planują wspólne mieszkanie, ślub, podróż poślubną, a walizka już od dawna spakowana stoi i czeka.

Porozmawiajmy o miłości

Czy sama miłość wystarczy aby ruszyć razem w podróż zwaną życiem?
Miłość jako fundament to najlepszy materiał na którym warto budować przyszłość.
Jest taka historia o pewnej parze, która każdego ranka jadła razem na śniadanie świeże bułki. Kobieta zawsze oddawała mężczyźnie, bardziej chrupiącą górną część, a on zjadał ją bez gadania. I tak działo się to przez wiele miesięcy może nawet lat. Aż któregoś dnia w wyniku sprzeczki między nimi, on odmówił zjedzenia górnej części bułki, bo … po prostu jej nie lubił, a jadł ją tylko z powodu wielkiej miłości jaką darzył swoją kobietę. Co więcej ona zawsze miała ochotę na tę właśnie część chrupiącej bułeczki, ale myślała, że w imię miłości i dla dobra ich związku warto się poświęcić. Można pomyśleć, że to było piękne i szlachetne wyrzeczenie, szkoda tylko, że kompletnie niepotrzebne. Zamiast się domyślać, wystarczyło tylko pogadać i zapytać: którą część bułki wolisz jeść? I każdy miałby szanse i mógł zajadać ulubioną część bułki. Tak dzieje się z wieloma parami, w wyniku różnych czynników nie rozmawiają ze sobą, albo robią to coraz rzadziej.
Historia ta jest przytoczona dla podkreślenia tego jak ważna jest w związku rozmowa. Jak istotne jest pielęgnowanie pragnienia rozmowy od samego początku związku. Wygaśnięcie tego pragnienia może doprowadzić do samotności w związku lub nawet do rozstania.

Razem czy jednak osobno?

Aby poznać drugiego człowieka potrzeba czasu, czasu spędzonego razem. I nie chodzi tu o pojedyncze, zaplanowane spotkania do których każdy przygotowuje się sumiennie aby jak najlepiej zaprezentować się i zrobić dobre wrażenie na drugiej osobie. Mam na myśli poznawanie się w sytuacjach różnych, codziennych oraz trudnych. I te ostatnie są prawdopodobnie najważniejsze ponieważ właśnie w takich momentach ludzie pokazują swoją prawdziwa twarz. Trzeba być wybitnie uzdolnionym aktorsko aby udawać kogoś innego przez całą dobę albo w momentach ekstremalnych. Zazwyczaj wtedy okazuje się, że potrafimy się złościć, przeklinać czy być agresywnym. Albo przeciwnie być może jednak opanowani, spokojni i zmobilizowani do działania. Wspólne mieszkanie pozwala ludziom lepiej się poznać, o wiele bardziej zacieśnia relacje i pozwala poczuć bliskość drugiego człowieka. Człowieka z którym chcemy być i dzielić swoją przestrzeń.

 

Author: gladziegipsowe.com.pl