Realizacja marzeń z bankiem.

Kredyt hipoteczny długotrwałe zobowiązanie kredytowe zabezpieczeniem budynek lub nieruchomość kredytobiorcy. Ponadto przyznane środki możesz wydać wyłącznie na cel określony w umowie kredytowej. Według definicji prawnej kredyty hipoteczne to umowy w których kredytobiorca udziela konsumentowi kredytu zabezpieczonego hipoteką na :
1. Nabycie lub utrzymanie prawa własności budynku mieszkalnego lub lokalu stanowiącego odrębną nieruchomość a także jej budowy i przebudowy.
2. Prawa własności do lokalu oraz gruntów lub ich części.
3. Udział we własności budynku mieszkalnego lub lokalu mieszkalnego który stanowi odrębną nieruchomość lub udział w nieruchomości gruntowej.

Hipoteka a mieszkanie

Wyróżniamy dwa rodzaje kredytów. Pierwsze z nich to kredyty hipoteczne. Dzięki niemu możemy sfinansować budowę domu, zakup działki budowlanej, remont domu oraz modernizację lokalu na wynajem. Kredyt mieszkaniowy natomiast pozwala na zakup mieszkania, zakup domu jednorodzinnego, zakup garażu oraz wykup mieszkania komunalnego.

Decydując się na kredyt hipoteczny powinniśmy przeanalizować oferty wielu banków, oprocentowania jak i dodatkowe koszty kredytu. Wchodzą w nie prowizja za udzielenie kredytu, opłaty za rozpatrzenie wniosku, opłaty przygotowawcze oraz opłaty za karencje w spłacie kredytu.

Warunki do spełnienia

Aby otrzymać kredyt hipoteczny konieczne jest spełnienie kilku podstawowych warunków. Po pierwsze musisz mieć wystarczającą zdolność kredytową. Po drugie masz pozytywną historię kredytową w biurze informacji kredytowej. Po trzecie dysponujesz własnym wkładem finansowym, o wysokości minimum 10% wartości nieruchomości. Po czwarte zgromadzisz odpowiednie dokumenty do złożenia wniosku oraz ustanowić hipotekę jako zabezpieczenie spłaty kredytu. Minimalny okres takiego kredytu to 5 lat a maksymalnie 35 lat. Kiedyś było można wziąć kredyt bez wkładu własnego, powodowało to jednak wiele problemów i bankructw, dlatego od 2017, opcja ta nie jest już możliwa.

Podstawa to kalkulacja

Jeśli planujesz decydować się na kredyt warto wcześniej porównać rzeczywiste stopy procentowe i koszty kredytu. Można to zrobić bardzo szybki i przyjemny sposób nie wychodząc z domu. Kalkulator kredytu hipotecznego wyliczy wszystko za ciebie oraz pokaże oferty wszystkich banków. Jedyne co należy wprowadzić to kwota którą chcemy wziąć oraz okres na jaki planujemy ją podzielić. Jest to na tyle wygodne, że wiemy przed wizytą w banku jaka przypuszczalnie będzie rata naszego kredytu.

Podejmując tę ważną decyzję, oraz sprawdzając kalkulator kredytu hipotecznego, analizujmy wszelkie elementy, aby nic nas nie zaskoczyło. W końcu kredyt hipoteczny to zarówno życiowa decyzja jaki pewnego rodzaju zobowiązanie na długą część życia.

 

Author: gladziegipsowe.com.pl