A później żyli długo i szczęśliwie!

Ślub, jest jednym z najbardziej przełomowych momentów w życiu każdego człowieka. Tego dnia dwoje ludzi łączy się ze sobą na zawsze (każdy ma taką nadzieję) i od tego momentu są oni jednością i tworzą osobną rodzinę. W wielu przypadkach, para młoda z przyczyn ekonomicznych zmuszona jest mieszkać z rodzicami, bądź wynajmować ciasne kawalerki. Prawda jest taka, że w obecnych czasach kupno mieszkania za własne pieniądze, jest prawie niemożliwe. Zarobki w naszym kraju wskazują, że należałoby zbierać oszczędności około 30-40 lat, żeby w końcu kupić swoje wymarzone m4. Właśnie z tego powodu tak wiele par decyduje się na kredyt hipoteczny, dzięki, któremu są w stanie wprowadzić się do nowego mieszkania w bardzo szybkim czasie. Jest to rozwiązanie dość logiczne, ponieważ wynajmując mieszkanie i tak co miesiąc płaci się około 1500 złotych opłat. Kiedy weźmie się kredyt hipoteczny na kwotę 300 tysięcy złotych i rozłoży się ją na 30 lat, to rata miesięczna będzie wynosiła około 1500 złotych. Jest to kwota bliźniaczo podobna, do tej z wynajmu mieszkania, jednakże w przypadku kredytu hipotecznego, mieszkamy już na swoim. To prawda, że będzie trzeba spłacać to mieszkanie jeszcze 30 lat ale nikt nie będzie mógł wypowiedzieć umowy wynajmu.

Stabilizacja i poczucie spełnienia.

Decydując się na kredyt hipoteczny, stawia się przede wszystkim na komfort i poczucie spełnienia i bezpieczeństwa. Marzenie, które dotychczas było nieosiągalne, teraz jest czymś namacalnym i realnym. Mieszkanie kupione na kredyt hipoteczny, tak naprawdę niczym nie różni się od tego kupionego za nasze pieniądze. Jest to nasza nieruchomość, którą trzeba będzie spłacać przez najbliższe 30 lat ale mieszkanie w wynajętym lokalu jest jeszcze gorsze, ponieważ płacimy za coś, co nawet nie jest nasze. Dla wielu osób rodzina jest najważniejszym priorytetem, dlatego podjęcie decyzji o wzięciu kredytu hipotecznego na mieszkanie pozwala na zamieszkanie w tak szerokim mieszkaniu o jakim zawsze marzyliśmy.
Stopy procentowe są obecnie na najniższym poziomie, przez co wymagania, które należy spełnić przy składaniu wniosku o kredyt są stosunkowo proste i przystępne. Właśnie z tego powodu kredyty hipoteczne, to obecnie najbardziej popularna metoda na pójście na swoje. Mieszkanie z rodzicami, nawet najlepszymi, zawsze będzie wywoływało mniejsze bądź większe konflikty i niesnaski, dlatego trzeba postawić na zdrową niezależność. Własne m4 to marzenie, które nie jest wcale aż tak odległe.

 

Author: gladziegipsowe.com.pl