Kredyt na spełnienie marzeń.

Kredyt mieszkaniowy to jedna z tych decyzji która odbija się później na większości naszego życia. Wiąże nas bowiem umową z bankiem na długie lataMm Nie zawsze jednak zainteresowani ają możliwość wzięcia takiego kredytu, a inni biorą go zbyt pochopnie, przez co narażają się na bardzo niekorzystne warunki kredytowania oraz późniejsze długi. Dlatego tak ważne jest aby znać warunki przyznawania tego kredytu oraz podchodzić do niego z pewną rozwagą i po wcześniejszych przemyśleniach.

Co musisz zrobić, abyś miał szanse na taki kredyt ?

Abyś miał jednak możliwość wzięcia takiego kredytu, musisz spełniać określone warunki. Jako pierwszy i najbardziej istotny, który jest brany pod uwagę przez każdy bank to zdolność kredytowa. Jest ona obliczana na podstawie naszego dochodu miesięcznego, w postaci wynagrodzenia netto, umowę na którą jesteśmy zatrudnieni oraz to ile lat pracujemy w danej firmie. Kolejna kwestia brana pod uwagę w czasie wyliczania zdolności to nasze wydatki i wielkość gospodarstwa. W wydatki wliczane są miesięczne opłaty oraz limity na kontach osobistych. Ważny jest również stan cywilny kredytobiorcy oraz liczba osób które mamy na utrzymaniu. Zdolność kredytową wliczana jest również wysokość kredytu o który się staramy oraz wkład własny jaki mamy do zaoferowania.

Przygotowanie do rozmowy

Jeśli wiemy jak banki rozpatrują wnioski kredytowe, to możemy się do nich wcześniej przygotować. W tym celu jako pierwsze, o co zadbać powinniśmy, to to aby nasze wypłaty z poprzednich kilku miesięcy były regularnie wypłacane. Umowa o pracę na czas nieokreślony to kolejna kwestia, która bardzo pomaga przy wzięciu kredytu. Mimo wszystko potrzebne będą dokumenty potwierdzające nasze wypłaty, jak chociażby wyciąg z konta czy specjalne zaświadczenie. Banki mogą również zażądać PIT-u z ostatniego roku. Jeśli prowadzisz własną firmę to musisz również mieć odpowiedni stać prowadzenia aby starać się o taki kredyt. W jednych bankach będzie to minimum 12 miesięcy, a w innych 2 lata.

Przeszłość i przyszłość

Kiedyś banki dawały możliwość osobą nie posiadającym wkładu własnego, aby wzięły kredyt mieszkaniowy w całości był sfinansowany przez bank. Od 2017 możliwość ta została zniesiona i aby otrzymać taki kredyt konieczny jest wkład własny. Jest to swojego rodzaju zabezpieczenie, uniemożliwiające oszustwa i późniejsze niewypłacalności kredytobiorców. Umowa kredytowa zawiera wszelkie informacje o podmiotach udzielających kredytu oraz kredytobiorcy. Określa ona wszelkie warunki i zagadnienia kredytu i ewentualne działania, które zostaną podjęte w przypadku niespłacalności. Umowa kredytowa to zobowiązanie na ogromy okres naszego życia dlatego ważne jest by wszytko było podjęte z rozwagą i nigdy nie pochopnie.

 

Author: gladziegipsowe.com.pl