Domowo remontowo

Praca, dom, praca, dom, praca, dom, praca, dom… To schemat działania większości z nas. Oczywiście wzbogacony o czas odpoczynku, czas dla przyjaciół, rodziny, swojej kobiety, mężczyzny czy kogokolwiek, kto jest dla nas ważny, czas na pasje, czas na obowiązki domowe oraz pewnie wiele wiele więcej. Ale generalnie te dwa elementy determinują życie 99, 99% z nas.

Jesteśmy okropnie zajęci.

Żyjemy szybko. Naprawdę szybko.

Robimy wiele. Uczymy się, pracujemy, prowadzimy życie towarzyskie.

Gdzie w tym wszystkim znaleźć czas na remont?

Remont, który jest nieodzowną częścią prowadzenia domu. Wiadomo przecież, że przeprowadzony raz nie daje gwarancji, że nic się już nigdy więcej nie popsuje, że niezbędne będą poprawki. A nawet jeśli wszystko technicznie jest w jak najlepszym porządku zdarza nam się zapragnąć zmian w przestrzeni, w której mieszkamy. Czasem dusimy się w pełnym bibelotów i ozdób pokoju. Wolelibyśmy raczej pójść w czystość i minimalizm. Marzą nam się nowe aranżacje. Marzy nam się nowość, zmiana. Często w nas samych, w naszym wnętrzu zmienia się ogromnie dużo. Pragniemy także zewnętrznej zmiany. Zmiany dotyczącej bezpośrednio, nie nas samych- naszego wyglądu, ale tego, co nas otacza. Przestrzeni, w której pracujemy, odpoczywamy, spędzamy czas z tym, których kochamy, a więc zajmujemy się rzeczami niezwykłej wagi.

Mam nadzieję, że uświadomiłam ci jak ważna jest w istocie decyzja o przeprowadzeniu remontu. Dlatego należy w jakiś sposób zebrać się w sobie i zmotywować na tyle, aby w danym momencie zostawić coś innego na później, a swoją energię i czas poświęcić na zaplanowanie oraz organizację procesu przemiany wnętrza. Pierwszym etapem przeprowadzenia metamorfozy koniecznie powinno być zdecydowanie się, jaki efekt chcemy uzyskać. Marzy nam się minimalistyczne, utrzymane w stonowanych barwach pomieszczenie? A może jednak chcemy pójść w folkowe klimaty i zdecydować się na mocny kolor i wzór? Czymś, czym z całą pewnością nie powinniśmy się na żadnym etapie kierować są mody wnętrzarskie. Będziemy przecież przebywać w tym pomieszczeniu przez wiele czasu, więc warto skupić się w tym momencie na sobie i swoich preferencjach oraz potrzebach, a nie kierować się zdaniem kogokolwiek innego. Na pewno istotnym jest uzyskanie indywidualnego charakteru wnętrza, stworzenie z domu swojego azylu, miejsca, gdzie czujemy się bezpiecznie, gdzie chcemy przebywać, gdzie możemy rozwijać swoje pasje. Tak więc, gdy już wiemy, czego chcemy należy zastanowić się jak to uzyskać. Stety, czy niestety konieczne okaże się spędzenie dużej ilości czasu na wyszukiwaniu mebli, dodatków oraz innych arytułów niezbędnych do przeprowadzenia metamorfozy wnętrza. Potem czeka nas już tylko najlepsze- WYKONANIE. Samodzielne lub przy pomocy zatrudnionej ekipy. (Tutaj już mnie ma sensu dawać jakichkolwiek porad. Wybór należy od ciebie i zależy od wielu czynników- głównie twojego budżetu, ilości czasu oraz umiejętności)

Na koniec zostaje już tylko cieszyć się nowym, pięknym pokojem, czy też całym mieszkaniem! 🙂

 

Author: gladziegipsowe.com.pl