Jak rzucić Palenie

Czy zdajesz sobie sprawę z tego, że tryb życia jaki prowadzisz może mieć kluczowe znaczenie w kwestii twojego życia? Zdrowie a palenie

Często po prostu żyjemy, pracujemy, jemy, śpimy, zażywamy rozrywek – nie zastanawiając się nad tym, nie przykładając do tego większej wagi – nie myślimy o tym, że nasze wybory mogą nieść ze sobą skutki – nierzadko negatywne.
Nie oczekujemy przecież, że nadużywając alkoholu, jedząc głównie w biegu, paląc papierosy, będziemy okazami zdrowia i sił. Nie będziemy. Nasz organizm prędzej czy później się zbuntuje – czasem otyłością, czasem zaburzeniami układu nerwowego, czasem nadciśnieniem tętniczym – tutaj już nie będziemy mieć wyboru. Natomiast będzie to znak, że czas zmienić swoje życie. Wzbogacić swoje życie o zdrowszą dietę i więcej ruchu. Wprowadzić do tej diety suplementy, jak np. Presuren Cardio, który pomoże nam w walce w leczeniu objawów naszych dolegliwości, np. bólu w klatce piersiowej.

Jednak kluczowym krokiem będzie zmiana nawyków.

Alkohol pijmy okazyjnie, jedzmy więcej owoców i warzyw, mniej przetworzonej żywności, dbajmy o aktywność fizyczną. Zapytajmy też specjalisty: ”Jak rzucić palenie?”
Nie bójmy się pytać. W temacie silnych uzależnień, np. nikotyny, często nie jesteśmy w stanie sami podjąć działań i potrzebujemy pomocy osób trzecich. Ważne jest by się nie poddawać i przygotować na „cięższe dni”, kiedy będzie nam doskwierać głód nikotynowy. Ponadto dajmy sobie czas – dzięki lekarzowi i odpowiednim środkom poradzimy sobie z nałogiem, jednak do tego potrzeba cierpliwości i tego, by ułatwić sobie życie, nie utrudniać – nie brać udziału w sytuacjach kojarzących się nam z nałogiem, znaleźć sobie zajęcie, zgłębić swoją wiedzę na ten temat, uwierzyć, że są inne sposoby na uspokojenie – a nikotyna wcale nam nie pomaga…

 

Author: gladziegipsowe.com.pl