Jak wybrać mieszkanie marzeń ?

Zakup mieszkania to dla wielu zwieńczenie kilku lat pracy oraz pewnego rodzaju rozpoczęcie nowego etapu w życiu. Z powodu, że jest to bardzo ważny moment w życiu oraz wydatek finansowy na którego składaliśmy pieniądze przez lata. Często jest również tak, że zakup wiąże się z kredytem. Właśnie dlatego tak ważne jest aby dobrze wybrać. Jest Kilka porad które bez wątpienia pomogą w wyborze mieszkania oraz ochronią nas przed ewentualnymi oszustami.

Mieszkanie a kredyt

Ale w ogóle mieć możliwość kupna mieszkania przy użyciu kredytu hipotecznego potrzebujesz zdolności finansowej. Na jej podstawie bank określa jak wysoką pożyczkę może ci udzielić.

Kolejna istotna kwestia to stan cywilnoprawny nieruchomości. Często bywa tak że jest obciążona hipoteką. Z drugiej strony również gdy mieszkanie ma nieuregulowany stan prawny banki mogą nie udzielić kredytu pod hipotekę. Warto więc sprawdzić jak wygląda sytuacja z tym konkretnym mieszkaniem.

Poruszanie się po rynku nieruchomości

Choć rynek mieszkań wydaje się być zrozumiały to nie do końca tak jest. Ogłoszenia dodawane są praktycznie codziennie, a ich ceny mogą się drastycznie różnić. Bardzo istotna jest więc odpowiednia znajomość rynku oraz umiejętność jego analizowania. Warto czasem więc postawić na agenta nieruchomości. Ma on rozeznanie w rynku nieruchomości, potrafi negocjować ceny oraz orientuje się w aktualnych ogłoszeniach sprzedaży. Korzystając z jego usług nie musimy na własną rękę szukać ogłoszeń, możemy liczyć na lepsze ceny oraz fachowe doradztwo. Dzięki temu nie narazimy się na oszustwa ze względu na brak wiedzy z dziedziny nieruchomości.

Zawsze warto negocjować

Nie każdy jest urodzonym negocjatorem i nie zawsze potrafimy negocjować tak abyśmy my oraz sprzedający byli zadowoleni. Nie zapominajmy jednak że deweloperzy, zawierają pewien margines ceny w ofercie sprzedaży. Kupując mieszkanie deweloperskie warto polować na okresowe promocje, które mają za zadanie, na samym początku inwestycji, sprzedać jak najwięcej mieszkań.

Jednak kupując mieszkanie trzeba być bardzo ostrożnym i rozważnym oraz nie podejmować pochopnych wniosków. Jest to o tyle istotne że przez zbyt szybkie decyzję możemy stracić dziesiątki tysięcy. Niekiedy mieszkania nazywane perełkami, wcale takie nie są. Innym razem te których ogłoszenia były nie atrakcyjne, w rzeczywistości są perełkami których nikt nie zauważył. Nie zapominajmy o tym. Nie wycofujmy się jednak z marzeń i realizujmy plany o własnych czterech ścianach.

 

Author: gladziegipsowe.com.pl