Rehau – historia przedsiębiorstwa

Przedsiębiorstwo Rehau jest jedną z najpopularniejszych firm, które zajmują się budownictwem. Czym dokładnie zajmuje się ten biznes i jaka jest historia, które stoi za jego powstaniem?

Rehau teraz

To firma rodzinna, która bardzo szybko rozrosła się na skalę światową. Zajmuje się ona przetwórstwem polimerów, które mają ogromne znaczenie w budownictwie, motoryzacji oraz przemyśle. Na chwilę obecną firma ma więcej, niż 180 oddziałów, w których zatrudnia 15 tysięcy pracowników. Centrala przedsiębiorstwa znajduje się w małym miasteczku w Niemczech, czyli tam, gdzie to wszystko się zaczęło. Nie mniej jednak, przez lata firma bardzo się rozrosła i obecnie jej zarząd znajduje się w Szwajcarii. Niemniej jednak, nadal działają oni głównie w Niemczech, gdzie osiągają obrót liczący około 712 milionów euro. Działają oni również za granicą. Tam udaje im się osiągnąć obrót liczący ponad pół miliarda euro. Tak naprawdę ciężko jest określić ile dokładnie zarabia ta grupa, bo jej przedstawiciele nigdy nie powiedzieli o tym publicznie, ale patrząc na dane, które posiadamy, można podejrzewać, że jest tego całkiem sporo.

Jak to wszystko się zaczęło?

Firmę założyć Helmut Wagner i wszystko zaczęło się od rodzinnej firmy. Stało się to w Niemczech w pierwszej połowie dwudziestego wieku. Firma zaczęła rozwijać się bardzo szybko i już 10 lat po otwarciu udało im się otworzyć pierwszy zakład poza Europą. Helmut Wagner prowadził firmę do roku 2000, kiedy postanowił przekazać kierownictwo swoim synom, którzy robią to do tej pory. Dzięki nim, firmie udało się zdobyć nagrodę Best Office Award w roku 2006 za najlepszą koncepcję biura. Sam pomysł na to był bardzo ciekawy, bo Wagnerowie przekształcili w biurowiec starą fabrykę porcelany. Same biura były bardzo nowoczesne i spełniały wszystkie wymagania pracowników. Nie ma więc nic dziwnego, że firma otrzymała taką nagrodę. Nie jest to z resztą pierwszy raz, bo Wagnerowie od zawsze wykazywali się pomysłowością prowadząc Rehau.

 

Author: gladziegipsowe.com.pl