Kupuj tak by być szczęśliwym.

Zakup nieruchomości powinien być przeprowadzany w sposób odpowiedzialny, przemyślany i rozważny. Nigdy nie powinniśmy robić tego pod wpływem impulsu czy chwilowej decyzji. Podjęcie jakichkolwiek kroków w ten sposób, może wiązać się z możliwością oszukania nas przez sprzedającego, zapłacenia zbyt wysokiej kwoty lub, jeśli oglądamy mieszkanie zbyt szybko, przeoczenia istotnych elementów, uszkodzeń czy rzeczy które będą wymagać niezbędnych napraw. Zazwyczaj kończy się to, koniecznością przeprowadzenia napraw zaraz po zakupie lub niezadowolenia z dokonanego wyboru. Nie zapominajmy, że zakup domu czy mieszkania, wiąże się z dużymi pieniędzmi a ich złe ulokowanie, może wiązać się z problemami finansowymi. I chodź jest to tak ważne, wiele osób pochopnie podejmuje decyzję o zakupie, narażając się na problemy. Istnieje wiele rad, rad które pozwolą wam uniknąć kłopotów.

Dokładnie obejrzyjcie każdy kąt

Nie wierzcie w to co mówią. Ogłoszenia to jedno, a rzeczywisty wygląd to drugie. Nie podchodźcie ze stuprocentową pewnością co do stanu nieruchomości, wyłącznie na podstawie zdjęć. Często są one tak zrobione że nie widać na nich wszystkich mankamentów i uszkodzeń. Jeśli jednak zdjęcia według was są godne zainteresowania, warto umówić się na zobaczenie mieszkania. Wtedy będziecie mieli okazję do porównania zdjęć z realiami.

Dokumentacja przede wszystkim

Gdy już dom, mieszkanie czy nieruchomość przypada wam do gustu, oraz jesteście gotowi ją kupić to nie zapomnijcie o dokumentach. Przed jakąkolwiek transakcją warto najpierw zobaczyć księgi wieczyste oraz dokumentacje związane z ewentualnymi hipotekami. Ważne są również dokumenty związane z czynszem. Na ich podstawie możemy zweryfikować czy nie ma zaległości w opłatach, oraz będziemy wiedzieć kak wysokie one są. Nieruchomość powinna być uregulowana prawnie, co oznacza, że jest określony właściciel nieruchomości oraz wszystkie niejasności prawne są wyjaśnione.

Sąsiedztwo ważna sprawa

Rozejrzyjcie się po okolicy i oszacujcie jak wyglądają domy po sąsiedzku. Wygląd podwórka, terenu wokół domu czy klatki schodowej bardzo dużo mówi o naszych potencjalnych sąsiadach. Sprawdzajmy czy jest ono zadbane, nie walają się na nim śmieci. Jeśli wybieramy dom na ulicy gdzie stoją inne domy jednorodzinne, warto się przespacerować i zamknąć jak one wyglądają. Na podstawie tego jak wygląda czyjeś podwórze można określić jakim człowiekiem jest.

Przy zakupie domu, przeglądając ogłoszenia czy jadąc oglądać nieruchomość, będziecie mieli wielu doradców. Są to zarówno przyjaciele, rodzina, znajomi, druga połówka jaki agent nieruchomości. Możecie słuchać ich sugestii, ale nie zapominajcie że macie własne zdanie a na pewno kupicie dobrze.

 

Author: gladziegipsowe.com.pl